Помогите сделать задание 17 сложите дроби 3\10+7\15 5\8+7\12 2\9+5\6 1\4+3\8


Ответы на вопрос

Отвечает Саакян Милена.

Ответ:

Давайте додамо ці дроби:

3/10 + 7/15

Для початку знайдемо спільний знаменник для 10 і 15, яким буде 30. Тепер переведемо обидва дроби до спільного знаменника і додамо чисельники:

(3/10) * (3/3) + (7/15) * (2/2) = 9/30 + 14/30 = 23/30

5/8 + 7/12

Тут спільний знаменник для 8 і 12 - це 24. Знайдемо еквівалентні дроби зі спільним знаменником:

(5/8) * (3/3) + (7/12) * (2/2) = 15/24 + 14/24 = 29/24

2/9 + 5/6

Знаменниками є 9 і 6, спільний знаменник - 18. Переведемо обидва дроби до спільного знаменника і додамо чисельники:

(2/9) * (2/2) + (5/6) * (3/3) = 4/18 + 15/18 = 19/18

1/4 + 3/8

Знаменниками є 4 і 8, спільний знаменник - 8. Переведемо обидва дроби до спільного знаменника і додамо чисельники:

(1/4) * (2/2) + (3/8) * (1/1) = 2/8 + 3/8 = 5/8

Отже, суми дробів:

3/10 + 7/15 = 23/30

5/8 + 7/12 = 29/24

2/9 + 5/6 = 19/18

1/4 + 3/8 = 5/8