3 Знайдіть найменше спiльне кратне чисел: a) 13 i 4; 6) 8 i 32: B) 72 i 54.​


Ответы на вопрос

Отвечает Савельева Анастасия.

Відповідь:

)))))

Покрокове пояснення:

a) Щоб знайти НСК чисел 13 і 4, ми можемо розкласти кожне число на прості множники:

13 = 13 (просте число)

4 = 2 * 2

Беремо всі прості множники, які зустрічаються найбільшу кількість разів, і перемножуємо їх:

13 * 2 * 2 = 52

Отже, НСК 13 і 4 = 52.

b) Розкладаєм на прості множники

8 = 2 * 2 * 2

32 = 2 * 2 * 2 * 2 * 2

Беремо всі прості множники, які зустрічаються найбільшу кількість разів, і перемножуємо їх:

2 * 2 * 2 * 2 * 2 = 32

Отже, НСК 8 і 32 = 32.

c) Розкладаєм на прості множники

72 = 2 * 2 * 2 * 3 * 3

54 = 2 * 3 * 3 * 3

Беремо всі прості множники, які зустрічаються найбільшу кількість разів, і перемножуємо їх:

2 * 2 * 2 * 3 * 3 * 3 = 216

Отже, НСК 72 і 54 = 216.