Наидите дробь от величин 1)0,5 от 7кг;0,7 от 3т; 0,3 от 8,1 м ;0,8 от 5,75 кг; 0,6 от 31дм ;0,2 от

450г.

Ответы на вопрос

Отвечает Егиазарян Арсен.
1)0,5 от 7кг=7*0,5=3,5
2)0,7 от 3т=3*0,7=2,1т
3)0,3 от 8,1м=8,1*0,3=2,43м
4)0,8 от 5,75кг=5,75*0,8=4,6кг
5)0,6 от 31дм=31*0,6=18,6дм
6)0,2 от 450г=450*0,2=90г