Допоможіть будь ласка знайти рішення:4 2/7+(-1 4/5)=


Ответы на вопрос

Отвечает Франк Мария.

Ответ:

Давайте складемо вираз 4 2/7 і -1 4/5:

4 2/7 - це змішана дробь, її можна перевести в неправильну дробь:

4 2/7 = 4 + 2/7 = 28/7 + 2/7 = (28 + 2)/7 = 30/7.

-1 4/5 - також переведемо в неправильну дробь:

-1 4/5 = -1 - 4/5 = -5/5 - 4/5 = (-5 - 4)/5 = -9/5.

Тепер додамо ці два числа:

(30/7) + (-9/5).

Для додавання дробів з різними знаменниками, спершу знайдемо спільний знаменник, який буде найменшим спільним кратним 7 і 5, або 35.

Тепер приведемо дроби до спільного знаменника:

(30/7) + (-9/5) = (30/7) * (5/5) + (-9/5) * (7/7) = (150/35) + (-63/35).

Тепер, коли маємо однаковий знаменник, додамо чисельники:

(150/35) + (-63/35) = (150 - 63) / 35 = 87/35.

Отже, сума 4 2/7 і -1 4/5 дорівнює 87/35.