95. Тіктөртбұрыштың периметрін табу формуласын қолданып а ұзындығын ь ені мен Р периметрі арқылы

өрнектеңдер.Егер b және P сәйкесінше 1) 1 см және 8 см; 2) 2 см және 10 см болса, a ұзындығы неге тең? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Кан Анастасия.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

ығы, b - басқа бір жақтың ұзындығы, P - периметр.

Енгізген деректерге 1) a = 1 см, b = 8 см болғанына сәйкес, формуланы пайдаланамыз: P = 2(1 + 8) = 2(9) = 18 см.

Енгізген деректерге 2) a = 2 см, b = 10 см болғанына сәйкес, формуланы пайдаланамыз: P = 2(2 + 10) = 2(12) = 24 см.

Сонымен, a ұзындығы 1) 18 см, 2) 24 см болады.