БУДЬ ЛАСКА З РОЗВ‘ЯЗАННЯМ!!! 1. На день народження 30 дітей пригостили морозивом. Легковажні діти

з’їли по 8 порціий, а обережні — по 3. Всього вони з’їли 115 порціиЙ морозива. Наступного дня всі обережні діти пришли до школи, а у всіх легковажних розболілося горло, і вони залишились вдома. Скільки легковажних дітеий було на дні народження? 2. Оксанка плела з бісера брелки у формі динозавриків. Вона хотіла сплести 11 брелків, але їй не вистачало 54 намистини. Тоді Оксанка сплела лише 10 брелків, і у неї залишилось 99 намистин. Скільки намистин у Оксанки було спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Маслова Татьяна.

1. Позначимо кількість легковажних дітей як "х". Тоді кількість обережних дітей буде "30 - х". Знаємо, що легковажні діти з'їли по 8 порцій морозива, а обережні - по 3 порції. Запишемо рівняння на основі цих умов:

8х + 3(30 - х) = 115

Розпишемо його:

8х + 90 - 3х = 115

Об'єднаємо подібні члени:

5х + 90 = 115

Віднімемо 90 від обох боків:

5х = 25

Розділимо обидва боки на

5:х = 5

Таким чином, на дні народження було 5 легковажних дітей.

2. Позначимо кількість намистин, які були у Оксанки спочатку, як "х". Відомо, що вона сплела 10 брелків і залишилось 99 намистин. Запишемо рівняння на основі цих умов:10 * (х - 54) = 99

Розпишемо його:

10х - 540 = 99

Додамо 540 до обох боків:

10х = 639

Розділимо обидва боки на 10:х = 63.9

Оскільки кількість намистин має бути цілим числом, нам потрібно округлити величину вище. Тому ми можемо припустити, що у Оксанки спочатку було 64 намистини.