Допоможіть будь ласка математика 5 клас Добуток двох чисел дорівнює 183,75. Якщо один з множників

збільшити на 2,5, а другий залишити без зміни, тоді добуток буде дорівнювати 271,25. Знайди ці числа.Більше число дорівнює .Менше число дорівнює .

Ответы на вопрос

Отвечает Аюпова Амина.

перше число х

друге число у

їх добуток:

х*у=183,75;

звідси х = 183,75/у

Якщо один з множників збільшити на 2,5, а другий залишити без зміни, тоді добуток буде дорівнювати 271,25:

(х+2,5) *у = 271,25

підставляємо значення х = 183,75/у

(х+2,5) *у = 271,25

(183,75/у + 2,5) у = 271,25

2,5у = 271,25-183,75

2,5у = 87,5

у = 35

х=183,75/35 = 5,25

Відповідь: більше число 35, а менше число 5,25.