3. Функцію задано формулою: y=x+3/x-5 1) Знайти значення функції для х=4. 2) Порівняти у(0) та

у(1). 3) Знайти при якому значенні аргумента значення функції дорівнює 0. (Практика та пояснення як розвʼязати

Ответы на вопрос

Отвечает Лисов Андрей.

Решение .

Дана функция   \bf y=\dfrac{x+3}{x-5}  .

1)  Найти значение функции при х=4 :

\bf y(4)=\dfrac{4+3}{4-5}=\dfrac{7}{-1}=-7  

2)  Сравнить  y(0)  и  у(1) .

\bf y(1)=\dfrac{1+3}{1-5}=\dfrac{4}{-4}=-1\ \ ,\ \ \bf y(0)=\dfrac{0+3}{0-5}=-\dfrac{3}{5}\\\\\\-1 < -\dfrac{3}{5}\ \ \ \Rightarrow \ \ \ y(1) < y(0)  

3)  Найти значение аргумента, при котором значение функции

равно 0 .

\bf y(x)=\dfrac{x+3}{x-5}=0\ \ \ \Rightarrow \ \ \ \left\{\begin{array}{l}\bf x+3=0\\\bf x-5\ne 0\end{array}\right\ \ \ \left\{\begin{array}{l}\bf x=-3\\\bf x\ne 5\end{array}\right  

Значение аргумента  х = -3  .