Доказать, что уравнение x^2-x+100=0 не имеет корней без использования дискриминанта.​


Ответы на вопрос

Отвечает Кубик Дима.

Пошаговое объяснение:

розглянемо функцію:

 y = {x }^{2}  - x + 100

y =  {x}^{2}  -2 \times  \frac{1}{2}  x +  \frac{1}{4}  + 99 \frac{3}{4}  =  {(x -  \frac{1}{2} )}^{2}  + 99 \frac{3}{4}

виділивши повний квадрат, бачимо, що графік цієї функції - парабола вітками вгору і зміщена вгору на 99 3/4, тобто перетину з віссю ОХ не має, а значить відповідне квадратне рівняння не має коренів