Uzunligi 7 cm, eni esa undan 2 cm qisqa bo'lgan to'g'ri to'ryburchakni chizing. Xuddi shunday

perimetrli kvadrat chizing.

Ответы на вопрос

Отвечает Омельчук Юлия.

Ответ:

P pryamougolnika = 2 * (a + b), gde a,b - dlina va shirina pryamougolnika

1) 7 - 2 = 5 sm - shirina pryamougolnika.

2) (7 + 5) * 2 = 12 * 2 = 24 sm - perimetr pryamougolnika

P kvadrata = 4 * a, gde a - storona kvadrat

P pryamougolnika = R kvadrata

a = P : 4

3) 24 : 4 = 6 sm - storona kvadrat.