Периметр прямокутника 26 см, а одна з його сторін на 5 см більша за другу. Знайдіть сторону

квадрата, що має таку саму площу, як і прямокутник​

Ответы на вопрос

Отвечает Шамшидин Рамазан.

P прямокутника = 2(a + b)

2((х + 5) + х) = 26

2х + 10 + 2х = 26

2х + 2х = 26 - 10

4х = 16

х = 16 : 4

х = 4 см — одна сторона прямокутника.

4 + 5 = 9 см — друга сторона прямокутника.

-----------------------------------------------

S прямокутника = ab

S прямокутника = 4 · 9 = 36 см²

-----------------------------------------------

S квадрата = а² ⇒ а = √S = √36 = 6 см — сторона квадрата, який має таку саму площу, як і прямокутник.

Відповідь: сторона квадрата дорівнює 6 см.