2. Човен пройшов відстань між двома пристанями за течією протягом 4 год, а проти течії ту саму

відстань — протягом 6 год. Знайти власну швидкість човна, якщо швидкість течії річки 2,8 км/год. Пожалуйста помогите срочно ​

Ответы на вопрос

Отвечает Любоемский Роман.

Ответ:

14 км/год

Пошаговое объяснение:

Нехай власна швидкість човна дорівнює v, а S - відстань між пристанями. Виразімо відстань між пристанями через швидкість за течією і проти:

S = v * t

S = (v + 2,8) * 4

S = (v - 2,8) * 6

Прирівняємо ці значення:

(v + 2,8) * 4 = (v - 2,8) * 6

Розділимо ліву і праву частини рівняння на 2 і розкриємо дужки:

(v + 2,8) * 2 = (v - 2,8) * 3

2v + 5,6 = 3v - 8,4

3v - 2v = 5,6 + 8,4

v = 14 (км/год)