52* втав чифру таку щоб була кратна 2,5,3,9​


Ответы на вопрос

Отвечает Петунина Виолетта.

Покрокове пояснення:

52*

Пригадаємо ознаки подільності .

  • Число ділиться на 2 , якщо його остання цифра парна.

Отже число буде ділитися на 2 , якщо його остання цифра 0,2,4,6,8

520; 522; 524; 526; 528

  • Число ділиться на 3 , якщо сумма його цифр ділиться на 3 .

52*

Сума відомих цифр : 5 + 2 = 7 , отже остання цифра в сумі з 7 повинна дати число, яке ділиться на 3 .

З таблиці множення пригадаймо які числа діляться на 3  і більше 7:

9; 12 ; 15; 18;

Цифри які задовольянють нашу умову :

9 - 7 = 2

12 - 7 = 5

15 - 7 = 8

18 - 7 = 11 - не підходить , оскільки двозначне .

Маємо числа :

522; 525; 528

  • Число ділиться на 5 , якщо його остання цифра 0 або 5 .

Маємо два варіанти :

520 та 525

  • Число ділиться на 9 , якщо сума його цифр ділиться на 9.

Ми вже знаємо , що сума відомих цифр 7 , числа які діляться на 9 і більше 7 : це - 9, наструпна цифра 18 не підходить , бо отримаємо двозначне число

маємо єдину останню цифру  :

9 - 7 = 2

і число буде 522