а два дні фермер відправив на ринок 126 кг Полуниць, до того ж першого дня 0,8 того, що відправив

друго- го дня. Скільки кілограмів полуниць відправляв фермер кожного дня? - . Автомобіль проїхав певний шлях за 2,4 год. Якби його швидкість була на 15 км/год бiльшою, то він проїхав би цей шлях за 2 год. З якою швидкістю їхав автомобіль і скільки кілометрів він проїхав? 83​

Ответы на вопрос

Отвечает Тришин Никита.

Ответ:

Нехай x - кількість кілограмів полуниць, яку фермер відправив першого дня, тоді другого дня він відправив (126 - x) кг полуниць. За умовою задачі він відправив на ринок 0,8 того, що відправив другого дня першого дня, тобто:

x = 0,8(126 - x)

Розв'язавши це рівняння, отримаємо:

x = 100

Отже, першого дня фермер відправив 100 кг полуниць, а другого дня - (126 - 100) = 26 кг.

Позначимо швидкість автомобіля як V км/год, а відстань, яку він проїхав, як D км. Тоді за формулою швидкості, маємо:

V = D/2.4

Якщо швидкість була на 15 км/год більшою, то відстань D він проїхав за 2 год:

D = (V + 15) * 2

Розв'язавши цю систему рівнянь відносно V та D, отримаємо:

D = 2V + 30

V = 45

Отже, швидкість автомобіля дорівнює 45 км/год, а він проїхав D = 2V + 30 = 120 км