Задача:: Сума двох чисел дорівнює 30. Одне із чисел у 2 рази більше за інше. Знайдіть ці числа.

помогите пожалуйста СРОЧНО!!

Ответы на вопрос

Отвечает Кулик Екатерина.
Х+2х=30
3х=30
х=10( перше число)
10*2=20(друге число)
Отвечает Онин Дима.

Позначимо менше число через x, тоді більше число буде 2x (оскільки воно у 2 рази більше за менше число).

За умовою задачі, сума двох чисел дорівнює 30, тому ми можемо записати:

x+2x=30

3x=30

x=30/3

x=10

Отримали, що менше число дорівнює 10.

Тоді більше число дорівнює 2x, тобто:

2x=2 * 10=20

Отримали, що більше число дорівнює 20.

Таким чином, менше число дорівнює 10, а більше число дорівнює 20.