Купили два кавуни. Маса першого була більша за масу другого на 1,8 кг, а маса другого кавуна в 1,4

раза менша від маси першого. Ціна 1 кг кавуна — 9,6 грн. Скільки заплатили за обидва кавуни разом? Купили

Ответы на вопрос

Отвечает Плужников Витя.

Відповідь:

103,68 грн

Покрокове пояснення:

Нехай маса другого кавуна х кг, тоді маса першого кавуна 1,4х кг. За умовою маса першого кавуна більша за масу другого кавуна на 1,8 кг, тобто 1,4 х – х = 1,8 0,4х = 1,8 х = 1,8 : 0,4 = 18 : 4 х = 4,5 Отже, маса другого кавуна 4,5 кг, а маса першого кавуна 4,5 + 1,8 = 6,3 (кг). Маса двох кавунів дорівнює 4,5 + 6,3 = 10,8 (кг). Оскільки маса двох кавунів 10,8 кг, а ціна 1 кг кавуна 9,6 грн, то за два кавуна заплатили 9,6 • 10,8 = 103,68 (грн).