10. Дана формула p = 6m 132 - Как изменится р, если: n 1) увеличить и в 3 раза, не меняя т; 2)

увеличить м в 6 раз, не меняя и, 3) уменьшить и в 5 раз, не меняя т; 4) уменьшить м в 2 раза, не меняя п; 5) увеличить м и и в 4 раз; б) уменьшить м и и в 8 раз? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Тонкачева Марина.

Для відповіді на запитання потрібно розуміти, що означають символи в формулі p = 6m 132. Якщо m та і є дані числа, то p буде числом, що обчислюється за допомогою заданої формули.

Якщо м замінити на 3m, то нове значення p буде:

p = 6(3m)132 = 6 * 9m132 = 54m132

Отже, p збільшиться у 54/6 = 9 разів.

Якщо м замінити на 6m, то нове значення p буде:

p = 6(6m)132 = 36m132

Отже, p зменшиться у 6 разів.

Якщо і замінити на і/5, то нове значення p буде:

p = 6m(132 - і/5) = 6m132 - 6mі/5

Отже, p зменшиться на 6mі/5.

Якщо м замінити на м/2, то нове значення p буде:

p = 6(m/2)132 = 3m132

Отже, p зменшиться у 2 рази.

Якщо м та і замінити на 4m та 4і, відповідно, то нове значення p буде:

p = 6(4m)(132 - 4і) = 96m(132 - 4і)

Отже, p збільшиться у 96/6 = 16 разів.

б) Якщо м та і замінити на м/8 та і/8, відповідно, то нове значення p буде:

p = 6(m/8)(132 - і/8) = 3/4m(132 - і/8)

Отже, p зменшиться на 3/4.