Дано точки (M (4;3;-2) i N (x;3;Z) точка Е- середина MN належить осі ординат Знайти : а)

координати осі ординат Знайти: б) значення Х та Z

Ответы на вопрос

Отвечает Ямлихина Аделя.

а) Оскільки точка Е є серединою відрізка MN і належить осі ординат, то координата y точки М дорівнює координаті y точки N, тобто 3. Крім того, координата y точки Е також дорівнює 3. Отже, ось ординат має рівняння y = 3.


б) Оскільки точка Е є серединою відрізка MN, то координата y точки N також дорівнює 3. Також ми знаємо, що координати точок М і N мають вигляд

(4, 3, -2) і (x, 3, z) відповідно. Оскільки точка Е є серединою відрізка MN, то координата y точки Е дорівнює

(3 + 3) / 2 = 3. Тобто, ми можемо записати:

y = 3

x = 2 * 4 - x1 = 8 - x1

z = 2 * (-2) - z1 = -4 - z1,

де x1 і z1 - координати точки N відносно вісі ординат. Підставляючи

y = 3,

x = 8 - x1 і z = -4 - z1

в рівняння прямої y = 3, отримуємо:

3 = 8 - x1 - (4 + z1) / 2
Спрощуючи, отримуємо:

x1 + z1 = 5

Отже, ми маємо систему двох рівнянь з двома невідомими:

x1 + z1 = 5

8 - x1 = x

Розв'язуючи її, ми знаходимо:x1 = 3, z1 = 2, x = 5


Отже, координати точки N дорівнюють (5, 3, 2).