У якій координатній чверті лежить точка A(x;y), якщо x i y - корені рівнянь 0,5(10-4x)=-3 i

-3(2-y)= -9? ( Розпишіть розв"язання, будь ласка)

Ответы на вопрос

Отвечает Бирлик Айбике.

Для розв'язання цієї задачі потрібно розв'язати систему рівнянь:

0.5(10-4x)=-3

-3(2-y)=-9

Почнемо з першого рівняння:

0.5(10-4x)=-3

Розкриваємо дужки:

5 - 2x = -6

Переносимо 5 на праву сторону:

-2x = -11

Ділимо обидві сторони на -2:

x = 5.5

Тепер розв'яжемо друге рівняння:

-3(2-y)=-9

Розкриваємо дужки:

-6 + 3y = -9

Переносимо -6 на праву сторону:

3y = -3

Ділимо обидві сторони на 3:

y = -1

Точка A має координати (5.5, -1). При цьому, оскільки обидві координати додатні, точка A лежить в першій координатній чверті.