за римонт автомобіля заплатили слюсарю та його учню 3870 грн.Скільки грошей одержить кожний із них,

кщо слюсар має одержати в двічи більше ніж йооучень? допоможіть будьласка,

Ответы на вопрос

Отвечает Попов Вова.

Відповідь:

Позначимо суму, яку отримає учень, як x. Тоді сума, яку отримає слюсар, буде 2x, оскільки слюсар має отримати вдвічі більше.

За умовою задачі, сума, яку отримають слюсар та його учень разом, складає 3870 грн. Тому ми можемо записати рівняння:

x + 2x = 3870

Об'єднуючи подібні члени, отримаємо:

3x = 3870

Для знаходження значення x потрібно поділити обидві частини рівняння на 3:

x = 3870 / 3

x = 1290

Отже, учень отримає 1290 грн, а слюсар отримає 2 * 1290 = 2580 грн.

Покрокове пояснення: