У Ані і Тані разом є 8 цукерок, у Ані і Віри – 9 цукерок, у Ані і Наді – 10 цукерок, у Тані і

Віри – 11 цукерок, у Тані і Наді – 12 цукерок, у Віри і Наді – 13 цукерок. а) Скільки цукерок мають усі дівчата разом? б) Скільки цукерок у Ані, Тані і Віри разом? в) Скільки цукерок у кожної дівчинки

Ответы на вопрос

Отвечает Чуракова Анастасия.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

Відповідно до умови задачі можемо скласти наступні вирази: (виразивши кількість цукерок дівчат за першою буквою їхнього імені):

А + Т = 8;

А + В = 9;

А + Н = 10;

Т + В = 11

Т + Н = 12

В + Н = 13

З перших двох виразів, де А+Т = 8 і А+В = 9 стає зрозумілим, що Віра має 1 цукерку більше, ніж Таня. Отже, можемо записати:

В-Т = 1; також маємо:

Т+В = 11

Склавши ці два рівняння, отримаємо:

В - Т + Т + В = 1+11

2В = 12

В = 12:2

В= 6 - отже, у Віри є 6 цукерок.

Тоді у Тані:

Т+В = 11; Т = 11 - В = 11-6= 5 цукерок у Тані;

У Ані є цукерок:

А+Т = 8; А=8-Т; А = 8-5=3 цукерки є у Ані;

У Наді є:

А+Н=10; Н=10-3; Н = 7 цукерок є у Наді.

а). Всі дівчата разом мають цукерок:

3+5+6+7=21 цукерка;

б) у Ані,Тані і Віри разом:

3+5+6=14 цукерок;

в). У Ані - 3 цукерки;

у Тані 5 цукерок;

у Віри - 6 цукерок;

у Наді - 7 цукерок.