55. 2x -5y=16 тендеуiнiң шешiмi болатын және: а) бүтiн; ә) нату- рал; б) иррационал сандар жиынына

тиiстi (x, y) сандарынын екі жұбын табыңдар. тез жауабы барма ​

Ответы на вопрос

Отвечает Shadryna Iris.

Ответ:

2x - 5y = 16 тендік есептің шешімін табу үшін x және y қатарларының және бізге берілген бағаның келісімін растау керек. Енгізген тізбекті толтырып, шешімді анықтаңыз:

2x - 5y = 16

2x = 16 + 5y

x = (16 + 5y) / 2

Солай екі жаттығу:

а) бүтiн: Жасырын бөлшек пайдаланбаймыз, оны бүтін сандармен жинауымыз. Егер y бүтiн болса, онда (16 + 5y) / 2 бүтін сан болар. Сондықтан, бүтiн шешiм бар.

б) натурал: Eгер y натурал сан болса, 16 + 5y те 2-ге бөлінгенде бүркенді сан болады. Сондықтан, натурал шешiм бар.

б) иррационал: Eгер y иррационал сан болса, ал төмендегі шекаралардан болар:

16 бүтін сан,

5y иррационал сан,

5y / 2 иррационал сан (бүтін санмен бөлінбейтін).

Соответственно, бүтiн, натурал және иррационал сандар барынан тұратын шешiм бар.

Пошаговое объяснение: