(9/14-(-5/21)):(-2 9/14 помогите решить


Ответы на вопрос

Отвечает Мидловец Артём.

Відповідь: -259/588.

Покрокове пояснення:

Давайте спростимо це вираз:

(9/14 - (-5/21)) / (-2 9/14)

Спочатку розглянемо вираз у дужках:

9/14 - (-5/21)

Спочатку, ми помножимо обидві частки другого дробу на 3, щоб отримати спільний знаменник:

(9/14 + (5/21) = (93/143) + (52/212) = (27/42) + (10/42)

Тепер додамо ці дроби разом:

(27/42) + (10/42) = (27 + 10) / 42 = 37/42

Тепер підставимо це значення назад у вираз:

(37/42) / (-2 9/14)

Для виразу -2 9/14, спочатку перетворимо -2 у дріб, який має спільний знаменник з 9/14:

-2 = (-28/14)

Тепер можемо віднімати ці дроби:

(37/42) / (-28/14)

Для ділення на дріб, ми можемо помножити перший дріб на обернений до другого дробу:

(37/42) * (-14/28)

Зараз спростимо чисельник і знаменник окремо:

Чисельник:

37 * (-14) = -518

Знаменник:

42 * 28 = 1176

Тепер підставимо ці значення:

-518/1176

Цей дріб можна спростити, поділивши обидві частки на їхній найбільший спільний дільник (НСД), який є 2:

(-518/2) / (1176/2)

-259 / 588

Отже, вираз (9/14 - (-5/21)) / (-2 9/14) дорівнює -259/588.