Відстань між двома селами дорівнює 156,3 км.З цих сіл одночасно в одному напрямі вирушили

вантажівка і велосипедист, причому велосипедист їхав попереду. Через 3 год. після початку руху вантажівка наздогнала велосипедиста. Якою була швидкість велосипедиста, якщо швидкість вантажівки дорівнювала 64,5 км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Лисечко Аліна.
Х км/ч - скорость велосипедиста
v = (64,5 - х) км/ч - скорость сближения при движении вдогонку
s = 156,3 км - расстояние между сёлами;   t = 3 часа
s = v * t - формула пути
(64,5 - х) * 3 = 156,3
64,5 - х = 156,3 : 3
64,5 - х = 52,1
х = 64,5 - 52,1
х = 12,4 (км/ч) - скорость велосипедиста
Ответ: 12,4 км/ч.

2 способ (по действиям):
1) 64,5 * 3 = 193,5 (км) - проехал грузовик за 3 часа;
2) 193,5 - 156,3 = 37,2 (км) - проехал велосипедист за 3 часа;
3) 37,2 : 3 = 12,4 (км/ч) - скорость велосипедиста.