Екы машина бырдей жылдамдыкпен журды. 1-шы машина 195км кашыктыкты 2-шы машинанын 325км ды

жургкныне караганда 2саг кем журды. 2-шы машина 325км кашыктыкты неше сагат журды

Ответы на вопрос

Отвечает Песина Арина.
Х - скорость машин
195/х = 325/х - 2
195 = 325 - 2х
2х = 130
х = 65 км/час
Время 2-й машины
325/65 = 5 часов