15т шойын рудасының құрамындағы темір 80%.Шойын рудасына 5т темірді қосып қорытқанда ондағы темір

неше процент болады ?

Ответы на вопрос

Отвечает Казьмин Серёжа.

15 тоннадағы темір массасы неше екенін табамыз:

15 \times  \frac{80}{100}  =  \frac{15 \times 8}{10}  = 12

15 т шойынның 12 т-сы темір.

12+5=17 енді 17т темір, ал барлық шойын массасы 20т

20-100%

17-х %

x =  \frac{100 \times 17}{20}  = 85

85%-ы темір