Коттеджди курылысшылар биринши жане екинши бригадасы 12 айда екинши жане ушинши бригадасы 10 айда

ал биринши ушинши бригадасы 15 айда салып болады. Курылысшылар уш бригадасы бирлесе жумыс истеп, коттеджди неше айда салып болады

Ответы на вопрос

Отвечает Степанов Степан.

Ответ:

1:12=1/12

1:10=1/10

1:15=1/15

1/12+1/10+1/15-1/4

1/4:2-1/8

1/8=8

Ж:8айда