Знайдіть восьмий член пргресії та обчисліть суму перших восьми членів:-3,5;-1,5;0.5... Пожалуста

!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Григорьева Елизавета.

Відповідь:

a8=10,5 S8=28

Покрокове пояснення:

Знайдемо різницю прогресії d=a2-a1=(-1,5)-(-3,5)=2

За формулою для члена арифметичної прогресії an=a1+d*(n-1) знайдемо восьмий член прогресії

a8=a1+7*d=-3,5+7*2=14-3,5=10,5

Знайдемо суму перших восьми членів арифметичної прогресії:

S8=(a1+a8)/2*n=(-3,5+10,5)/2*8=28.