Сағат тілі 1) 3сағ-ты, 2) 2сағ-ты 3) 5сағ-ты көрсеткенде,оның минуттық және сағаттық тілдерінің

арасындағы бұрыш неге тең? Суреттің салып бұрышты белгілеп жаз. Даю 35 баллов кто сделает.​

Ответы на вопрос

Отвечает Эминова Эмма.

Ответ:

3 cағ-ты 90 градус , 2 сағ-ты 60 градус , 5 сағ-ты 150 градус

Пошаговое объяснение:

1) 12 сағаттың әр сағатында неше градус бар екенін біліп аламыз. Ол үшін

360/12=30 . 1 сағат - 30 градус

2)Сағаттарға қарайтын болсақ, екі санның арасында бес жолақ(сызық) бар. Ол минут . Сол 5 минуттың әр минуты неше градус екенін біліп аламыз. Ол  үшін 30 /5=6 . 1 минут - 6 градус

3) сағат 3 болғанда тілдер 12 мен 3 те тұрады. Арасы 3 сағат немесе 15 минут. 15*6=90

сағат 2 болғанда тілдер 12 мен 2 де тұрады. Арасы 2 сағат немесе 10 минут. 10*6=60

сағат 5 болғанда тілдер 12 мен 5 те тұрады. Арасы 5 сағат немесе 25 минут. 25*6=150