Відстань від одного міста до іншого пасажирський потяг проходить на 40 хвилин швидше, ніж товарний.

Обчисліть цю відстань, якщо швидкість пасажирського потяга дорівнює 52км/год, а товарного - 39км/год. Розв'язати за допомогою рівняння.

Ответы на вопрос

Отвечает Казанчеева Мария.

Ответ:

104 км - расстояние между городами

Пошаговое объяснение:

40 мин. = 40/60 = 2/3 часа

х часов - тратит пассажирский поезд

(х+2/3) часов - тратит товарный поезд

52х = 39*(х + 2/3)

52х = 39х + 26

52х - 39х = 26

13х = 26

х = 16:13

х = 2 (часа) - в пути пассажирский поезд

52*2 = 104 (км) - расстояние между городами

Проверим:

2 + 2/3 = 8/3 часа - в пути товарный поезд

39 * 8/3 = 13 * 8 = 104 (км) - расстояние