Знайдіть суму двадцяти перших членів арифметичної прогресії (аn) якщо a5 =-0,8 an=-5


Ответы на вопрос

Отвечает Хатестова Юлия.

А₅=-0,8
а₂₀=-5
а₅=а₁+4d
а₂₀=а₁+19d
15d=-4,2 => d=-0,28
a₅=a₁-1,12=-0,8 => a₁=0,32
S₂₀=(a₁+a₂₀)*20/2=(0,32-5)*10=-46,8