З міста а в місто в, відстань між якими 30 км, виїхали одночасно легкова і вантажна машини.

Швидкість легкового автомобіля на 20 км/год більша від швидкості вантажівки. Знайти швидкість вантажівки, якщо відомо, що вона приїхала в місто в на 15 хв пізніше, ніж легкова машина.

Ответы на вопрос

Отвечает Тарасевич Даник.

Ответ:

40 км/ч

Пошаговое объяснение:

x - скорость грузовика, км/ч.

30/x -30/(x+20)=15/60

(30(x+20)-30x)/(x(x+20))=1/4

120(x+20-x)=x(x+20)

2400=x²+20x

x²+20x-2400=0; D=400+9600=10000

x₁=(-20-100)/2=-120/2=-60 - этот корень не подходит по смыслу задачи.

x₂=(-20+100)/2=80/2=40 км/ч - скорость грузовика.