Човен пройшов відстань між двома пристаннями за течією річки за 6годин а проти течії туж відстань

за 10годин. Знайдіть власну швидкість вісти човна якщо швидкість течії річки 2км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Шония Арина.

Пусть х км/ч - собственная скорость лодки, тогда (х - 2) км/ч - скорость лодки против течения реки, (х + 2) км/ч - скорость лодки по течению реки. Уравнение:

(х - 2) · 10 = (х + 2) · 6

10х - 20 = 6х + 12

10х - 6х = 20 + 12

4х = 32

х = 32 : 4

х = 8

Вiдповiдь: 8 км/год.