Розв’яжіть задачу (3б) Відстань між двома містами дорівнює 240 км. З одного міста до іншого

виїхали одночасно автобус і автомобіль. Швидкість автомобіля на 20 км/год більша за швидкість автобуса, через що він приїхав у пункт призначення на 1 год раніше від автобуса. Знайдіть швидкість автомобіля і швидкість автобуса.

Ответы на вопрос

Отвечает Хромочкин Кирил.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

x - скорость автобуса, км/ч.

240/x - 240/(x+20)=1

240(x+20)-240x=x(x+20)

240x+4800-240x=x²+20x

x²+20x-4800=0; D=400+19200=19600

x₁=(-20-140)/2=-160/2=-80 - этот корень не подходит по смыслу задачи.

x₂=(-20+140)/2=120/2=60 км/ч - скорость автобуса.

60+20=80 км/ч - скорость автомобиля.