Основи рівнобічної трапеції 3 см і 13 см, а діагональ є бісектрисою тупого кута. Знайти площу

трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Качалов Юрий.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Проведем висоту ВН до основи AD.Вона поділила основу AD на два відрізки: AH  та HD.

АН =(AD-ВС):2=(13-3):2=10:2=5 см

НD=AD-АН=13-5 = 8 см

З ΔВНD <HBD=<CBD

<CBD=<BDH,як внутрішні різносторонні,одже <HBD=<BDH.

Тому ΔВНD рівнобедренний: ВН=НD=8 см

S=(AD+BC):2*BH=(13+3):2*8=64  см²