Для контори купили стільці. Якщо в кожну кімнату ставити 5 стільців, то 4 стільці не вистачить.

Якщо в кожну кімнату ставити 4 стільці, то 12 стільців будуть зайвими. Скільки кімнат у конторі і скільки купили стільців? ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!

Ответы на вопрос

Отвечает Гребнева Екатерина.

Відповідь:

Всього у конторі 16 кімнат  купили 76 стільців.

Покрокове пояснення:

Нехай в конторі х- кімнат, та у- стільців купили.

Тоді складемо рівняння за умовами задачи

\left \{ {{(y+4):5=x} \atop {(y-12):4=x}} \right.\left \{ {{y+4=5x} \atop {y-12=x}} \right. \left \{ {{y+4=5x} \atop {4-(-12)=5x-4x}} \right. \left \{ {{y+4=5x} \atop {x=16}} \right. \left \{ {{y=5*16-4} \atop {x=16}} \right. \left \{ {{y=76} \atop {x=16}} \right.