1. Қандай жағдайда шамаларды тура пропорционал, кері пропорционал деп айтады ​


Ответы на вопрос

Отвечает Дроздова Аня.

Ответ:

Кері пропорционал шамалар– біреуі қанша рет артқанда (кемігенде) екіншісі сонша рет кемитіндей (артатындай) болып байланысқан екі шама.

Мысалы, х және у шамалары Кері пропорционал шамалар ретінде мынадай қатынас арқылы байланысқан: ху=к (яғни х=к/у және у=к/х), мұндағы к – тұрақты сан