Матацыкліст пераадолеў адлегласць ад аднаго горада да другога за 3 г, рухаючыся са ско-расцю 54

км/г. Колькі часу спатрэбіццаматацыклісту на зваротны шлях, але ўжо паіншай дарозе, калі яна даўжэйшая за папя-рэднюю на 22 км, а яго скорасць будзе мен-шай за ранейшую на 8 км/г?Вызначце, якіх лічбаў менш за ўсё​

Ответы на вопрос

Отвечает Егорова Аня.

Ответ:

54÷3=18

18+22=40

40÷8=5