Майстер виготовляє 60 деталей за 4 год, а кожен з двох його учнів — по 18 деталей за 2 год. За

скільки годин вони утрьох виготовлять 99 деталей? Розв’яжіть задачу за допомогою рівняння.

Ответы на вопрос

Отвечает Елсукова Юленька.

Ответ:

3 год

Пошаговое объяснение:

Якщо майстер за 4 год виготовляє 60 деталей, то

60:4=15 д/год

за одну годину він виготовляє 15 деталей

Якщо кожен учень за 2 год виготовляє 18 деталей, то

18:2=9 д/год

за одну годину кожен з них виготовляє 9 деталей

Отже всі разом вони виготовляють

15+9+9=33 д/год

За 1 годину

Тоді

99:33=3 год

У вигляді рівняння це буде виглядати так:

Позначимо час за який вони виготовляють 99 деталей разом - х

Тоді:

((60:4)+(18:2)+(18:2))*x=99

(15+9+9)*x=99

33*x=99

X=99:33

X=3