Сума двох чисел дорівнює 240. Знайди менше з цих чисел, якщо одне з них у 5 разів більше, ніж друге​


Ответы на вопрос

Отвечает Мацьків Роман.

Пусть х - меньшее число, тогда 5х - большее число. Сумма двух чисел равна 240. Уравнение:

х + 5х = 240

6х = 240

х = 240 : 6

х = 40 - меньшее число

5х = 5 · 40 = 200 - большее число

Вiдповiдь: 40 - менше з цих чисел.