817. Домбыра үйірмесіне қатысуға тілек білдірушілердің 3/5 і домбыра тарта біледі. Қалғандары

домбыра тарта білмейді. Бір апта ішіндедомбыра тарта білмейтіндердің 6-уы домбыра тартуды үйренгенде,үйірмеге қатысушылардың 10%-і ғана домбыра тарта білмейтінболды. Домбыра үйірмесіне қатысушылардың саны нешеу?А. 20;В. 24;С. 25;D. 18.​

Ответы на вопрос

Отвечает Шарапов Камиль.

Ответ:

х - барлығы

3/5 * х - тарта біледі

2/5 * х - тарта білмейді

2/5 * х - 6 =  х * 1/10

х = 20

20 * 3/5 = 12  

20 - 12 = 8

8 - 6 = 2

12 + 6 = 18

Жауабы: барлығы 20 оқушы

              бастапқы домбыра тарта алатын оқушылар саны 12  

              бастапқы домбыра тарта алмайтын оқушылар саны 8  

              кейінгі домбыра тарта алмайтын оқушылар саны 2

              кейінгі домбыра тарта алатын оқушылар саны 18

Пошаговое объяснение:

18 жауабы