Nadir 1 kitab və 3 dəftərə 2man 40 qəpik pul verdi.Kitabın qiyməti dəftərlərini qiymətindən 3 dəfə

bahadır.Nadir tək kitaba nə qədər pul ödədi?​

Ответы на вопрос

Отвечает Ермалаев Макс.

Ответ:

1.80

Пошаговое объяснение:

d.=X

k.=3x

X+3x=2.40

4x=2.40

X=0.60

k.= 0.60*3=1.80

Отвечает Лезова Кирочка.

Ответ:

2 man 40 qep:4= 60 qep

60qep×3=1man80qep 1 kitabin pulu

2man 40 qep-1man 80 qep =60 qep 3 defterin pulu

60qep:3=20qep 1 defterin pulu