2 saatte 80 kilometre yol giden bir otomobilin aldığı yolun geçen süreye oranı​


Ответы на вопрос

Отвечает Тян Жанна.

t = 2 saat = 7200 saniye

S = 800 kilometre = 800 000 metre

V = ? metre/saniye

S= V*t

V = S/t

V = 800 000/7200 = 111.1111111111111... ≈ 111 metre/saniye

Cevap: 111 metre/saniye