Спростіть вираз (3x-1)(9x2+3x+1) і знайдіть його значення, якщо x=1/9


Ответы на вопрос

Отвечает Ульман Эдгар.

(3x-1)(9x2+3x+1)

Можемо скористуватися формулою різниця кубів справа наліво

(3x-1)(9x2+3x+1) = (3x)³-1³ = 27х³-1

Підставляємо x=1/9

27(1/9)³-1 = 27/9³ - 1 = 3/9² -1 = 1/27 - 1 = 1/27 - 27/27 = -26/27