Розв’яжіть рівняння ( застосовуючи потрібні алгоритми розв’язування рівнянь) : а) 5x - 4 = 3(x -

6); б) - (x - 4) = 2(x - 3);в) 7(3x-1)=-4x+23;г) -3,2x+4,8=-2⋅(1,2x+2,4д) -5(х+2)= -15;е) 1 1/4х+2=4/8х-8.​

Ответы на вопрос

Отвечает Дрягунов Никита.

Ответ:

а) 5х - 4 = 3(х - 6)

5х - 4 = 3х - 18

5х - 3х = 4 - 18

2х = -14

х = -14/2

х = -7

б) -(х - 4) = 2(х - 3)

- х + 4 = 2х - 6

- х - 2х = - 4 - 6

- 3х = -10

3х = 10

х = 10/3

в) 7(3х - 1) = - 4х + 23

21х - 7 = - 4х + 23

21х + 4х = 7 + 23

25х = 30

х = 30/25

х = 6/5

х = 1 1/5

г) - 3,2х + 4,8 = - 2(1,2х + 2,4)

- 3,2х + 4,8 = - 2,4х - 4,8

- 3,2х + 2,4х = - 4,8 - 4,8

- 0,8х = - 9,6

0,8х = 9,6

х = 9,6/0,8

х = 12

д) - 5(х + 2) = - 15

- 5х - 10 = - 15

- 5х = - 5

5х = 5

х = 1

е) 11/4х + 2 = 4/8х - 8

11/4х - 4/8х = - 8 - 2

11/4х - 2/4х = - 10

9/4х = - 10

4х = - 9/10

х = - 9/40