на двох полицях разом було 48 книжок після того як з першої полиці переставили на другу 5 книжок,

на першій полиці стало у 2 рази більше , ніж на другій . Скільки книжок було спочатку на першій полиці ?

Ответы на вопрос

Отвечает Давлетшин Влад.

Ответ:

37 книжок на першій полиці було спочатку  

Пошаговое объяснение:

1) х - книжок на другій полиці після того як переставили;

  2х  - книжок на першій полиці після того як переставили

  х+2х=48

  3х=48

   х=48:3

   х=16 (книжок) - на другій полиці після того як переставили

2)2х=2*16=32 (книжок) - на перій полиці після того як переставили

3)32+5=37 (книжок) - на першій полиці до того як переставили

48-37=11 (книжок) - на другій полиці до того як переставили