СРОЧНО!!! Група школярів виїхала з міста А до міста В автобусом, а повернулася до міста А

залізницею, витративши на зворотний шлях на 30 хв більше, ніж на шлях до міста В. Знайдіть швидкість поїзда, якщо вона на 20 км/год менша, ніж швидкість автобуса, довжина шосе між містами А і В становить 160 км, а довжина залізничної колії - 150 км. ДАЮ 40 БАЛЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Нурланбеков Ерасыл.

30 хв. = 30/60 = 0,5 год.

Нехай швидкість автобуса = х км/год, тоді:

швидкість автомобіля = 1,2х км/год

автобус проїде весь шлях за  год

автомобіль проїде весь шлях за  год

Складаємо рівняння за умовю:

 (км/год) - швидкість автобуса

50 * 1,2 = 60 (км/год) - швидкість автомобіля

150 : 60 = 2,5 (год) - проїде автомобіль весь шлях

Відповідь: 2,5 години.