10 Domnul Morărescu a cumpărat 6 farfurii adânci la pretul de 32 de lei și 6 farfurii plate la

preţul de 18 lei. Află costul cumpărăturii.​

Ответы на вопрос

Отвечает Перегудова Анна.

Відповідь:

300

Покрокове пояснення:

32*6=192

6*18=108

192+108=300