На двох полицях було 300 книжок, до того ж на одній з них було на 80 книжок менше, ніж на другій.

Скільки книжок було на кожній полиці?​

Ответы на вопрос

Отвечает Гуленко Олександра.

2-я полка - х книг

1-я полка - (х - 80) книг

Всего 300 книг. Уравнение:

х + х - 80 = 300

2х = 300 + 80

2х = 380

х = 380 : 2

х = 190 (книг) - на второй полке

190 - 80 = 110 (книг) - на первой полке

- - - - - - -

Или так:

1) 300 - 80 = 220 книг - поровну на двух полках;

2) 220 : 2 = 110 книг - на одной полке;

3) 110 + 80 = 190 книг - на другой полке.

Відповідь: 110 книг на одній полиці і 190 - на іншій.