Четверо робітників виготовили 152 деталі. Другий 5 робітник виготовив кількості деталей,

виготовле- 6 них першим, третій -- 90 % того, що виготовив другий, а четвертий - на 8 деталей менше, ніж третій. Скільки деталей виготовив кожний робітник?

Ответы на вопрос

Отвечает Толеген Акбота.

Ответ:

Нехай перший робітник виготовив х деталей. Тоді другий робітник виготовив 5/6х деталей, третій виготовив 0,9 • 5/6х = 3/4х деталей, а четвертий - (3/4х - 8) деталей.

Відповідно до умови задачі складаємо рівнення:

х + 5/6х + 3/4х + (3/4х - 8) = 152;

х + 5/6х + 3/2х = 160;

20/6х = 160;

х = 48.

Отже, перший робітник виготовив 48 деталей, другий - 5/6 • 48 = 40 деталей, третій - 3/4 • 48 = 36 деталей,

а четвертий - 36 - 8 = 28 деталей.

Відповідь. Перший робітник виготовив 48 деталей, другий - 40 деталей, третій - 36 деталей, а четвертий - 28 деталей

вроді так